Na co dzień pomagają innym, Teraz sami potrzebują pomocy.

Gru 4, 2014 by

zdjecie 1

Na świecie jest wiele jednostek straży pożarnych. Wykonują one podobną funkcję, ratują życie i mienie ludzkie podczas pożarów, wypadków samochodowych lub innych klęsk żywiołowych. Jednakże Ochotnicza Straż Pożarna w Kadłubie Turawskim jest szczególna. Powstała bardzo dawno temu, gdyż w 1910 roku i do dnia dzisiejszego jej członkowie udzielają się bezinteresownie, dla dobra społeczności lokalnej, czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców Gminy Turawa. Aby OSP sprawnie mogła wykonywać zadania, dla których ją powołano, jednostka musi dysponować dobrze wyszkolonymi ratownikami, ale szczególnie odpowiednim zapleczem technicznym. Z racji tego iż najbliższa Zawodowa Straż Pożarna znajduje się w odległości 25 kilometrów od Kadłuba Turawskiego, to zastępy OSP docierają na miejsce zdarzenia jako pierwsze: udzielając pomocy przedmedycznej, wsparcia psychologicznego, jak również podejmując działania ratowniczo-gaśnicze. Członkowie OSP w Kadłubie Turawskim cały czas się doszkalają, biorą udział w kursach szkoleniowych, jak również każdą wolną chwilę poświęcają na doskonalenie technik ratowniczych. Jednakże największą bolączką jednostki jest samochód ratowniczo-gaśniczy, który został wyprodukowany w 1985 roku. Wiele lat służby oraz częste wyjazdy do zdarzeń sprawiły iż często jest unieruchomiony i nie może wziąć udziału w akcjach ratowniczych. Tylko dzięki wspaniałej ekipie mechaników udaje się go”reanimować”. Jednak brak sprawnego samochodu  może mieć fatalne skutki, gdyż każdy wypadek lub pożar może zakończyć się tragedią.

Niestety środki finansowe naszej jednostki nie pozwalają na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Dlatego bardzo prosimy o pomoc w zgromadzeniu funduszy na zakup pojazdu tak ważnego dla naszych działań, jak również dla bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Turawa.

Aby wesprzeć Ochotniczą Straż Pożarną w Kadłubie Turawskim prosimy wejść na stronę fundacji GlobalGiving Foundation -projekt: New Fire Truck For The VFS In Kadlub Turawski

link:

http://www.globalgiving.org/projects/new-fire-truck-for-the-vfs-in-kadub-turawski/

 

Z wyrazami szacunku

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Kadłubie Turawskim

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.