Walentynki 2021

Apr 14, 2019 by

Walentynki

Walentynki 2019

Walentynki 2021 zbliżają się wielkimi krokami. Juz 14 lutego, będziemy obchodzić Walentynki święto wszystkich zakochanych

Kartki, serduszka, biżuteria, kwiaty i czekoladki- to bez wątpienia nieodzowne atrybuty Dnia Zakochanych. Samo święto w Europie jest celebrowane od czasów średniowiecznych. Do naszego kraju Walentynki przywędrowały z krajów angielskojęzycznych, lub też z Francji. Jednakże także w naszej kulturze obchodzono podobne uroczystości, określane mianem Sobótki, bądź też Nocy Kupały.
Każda zakochana para, obchodzi dzień 14-go lutego na swój własny sposób. Jednym z najpopularniejszych tradycji tego święta jest wysyłanie kartek pocztowych z wyznaniami miłosnymi. Nie podpisuje się ich własnym imieniem, a zamiennie używa się określenia Twój Walenty, Twoja Walentynka. Innym wszechobecnym znakiem, towarzyszącym Walentynkom są serca. Przyjmują one najróżniejsze formy: lizaków, pudełeczek ze słodkościami, zawieszek. Oczywiście żaden zakochany mężczyzna nie może zapomnieć o czerwonej róży dla swojej wybranki, która jest odwiecznym symbolem miłości. Wieczór walentynkowy jest spędzany także na bardzo różnorodne sposoby, ale bodajże najpopularniejszymi rozrywkami w tym czasie są: seanse filmowe, romantyczne kolacje, długie spacery. Wszystko zależy od fantazji pary, a także zasobności portfela.
Celebrowanie Walentynek różni się nieco w zależności od kraju. Tajowie z tym dniu najchętniej zawierają małżeństwa. W Walii zakochani obdarowują się specjalnie na tą okazję przygotowanymi drewnianymi łyżeczkami z motywem serca. Stany Zjednoczone znane są z wysyłania kartek pocztowych, nie tylko bliskim osobom, a wszystkim lubianym ludziom. W szkołach wprowadzono nawet specjalne lekcje na temat Dnia Zakochanych. Co ciekawe, nawet w tak radykalnym kraju, jakim jest muzułmański Iran, ten dzień zaczyna być coraz powszechniej obchodzony.
To, co najważniejsze w Święcie Zakochanych, to jedno z najsilniejszych uczuć na świecie, a mianowicie -miłość. Ma ono ogromna moc, ponieważ potrafi stworzyć coś wspaniałego i połączyć dwoje bliskich sobie ludzi. Warto jednak pamiętać o tym, żeby swojej ukochanej osobie, miłość okazywać każdego dnia, nie tylko przy szczególnych okazjach. Miłe słowo, czuły gest, malutki prezent bez okazji, mogą zdziałać więcej niż najobfitsze walentynkowe podarki. Okazujmy sobie to piękne uczucie w każdej chwili, wówczas życie będzie pełniejsze i szczęśliwsze.


Nie Oto top 10 prezentów dla niej na rok 2019

1) Spa – Relaksujący masaż podobnie jak zabieg kosmetyczny jest pomysłem bardzo dobrym.

2)Bizuteria – Prawie każda kobieta uwielbia biżuterię.

3)Bielizna – Seksowna bielizna to idealny prezent dla Niej.

4)Ksiazka – Książka ulubionego autora jest prezentem klasycznym.

5)Kolacja – Romantyczna kolacja we dwoje?

6)Koszyk – Kosz z ulubionymi herbatami i akcesoriami do parzenia herbat to prezent trochę magiczny i zaczarowany.

7)Szkatułka – na biżuterie jest przedmiotem bardzo praktycznym.

8)Perfumy – Ulubione perfumy to również walentynkowy klasyk.

9)Bilety – Teatr obok kina może być świetnym uzupełnieniem Walentynek.

10)Czekolada – w każdym kształcie i o każdym smaku jest wspaniałą forma wypowiedzi “I love you”