Mistrzowie świata z Nowego Jorku

Sty 14, 2015 by

Mistrzowie świata z Nowego Jorku

Po raz trzeci z rzędu Ania Kaczmarski i Patryk Płoszaj zostali dwukrotnymi mistrzami świata. Był to znakomity prezent dla najbliższych i dla Polonii pod choinkę. Dowiedli po raz kolejny, że… po prostu są wielcy!

Mistrzostwa Świata WDC Open World Championships w tańcach towarzyskich odbyły się w Paryżu w dniach od 5 do 7 grudnia 2014 roku. Wzięli w nich udział tancerze amatorzy i zawodowcy z całego świata. Tę plejadę tancerzy oceniało na przemian 70 sędziów z różnych krajów. Honoru Stanów Zjednoczonych bronili ubiegłoroczni podwójni mistrzowie świata Anna Kaczmarski i Patryk Płoszaj z Joseph’s Dance Studio Józefa Palki.
Ania i Patryk wystąpili w tańcach standardowych w kategorii Under 19 (poniżej 19 lat) i Under 21 (poniżej 21 lat). Należy przypomnieć, że mają oni tylko po 17 lat. Rywalizacja była zacięta i niezwykle wyrównana, a do tego na bardzo wysokim poziomie. Od początku Ania i Patryk sygnalizowali bardzo wysoką formę, dowodem czego było ich zwycięstwo w międzynarodowym turnieju w Holandii. Tak jak tam, tak i w Paryżu nie dali sobie wyrwać z rąk zwycięstwa. W rywalizacji w obu kategoriach wiekowych byli bezkonkurencyjni, wygrywając wszystko.
„To kolejny piękny prezent, jaki Ania i Patryk złożyli mi z okazji 40-lecia mojej działalności artystycznej. Jestem bardzo dumny z ich wielkiego sukcesu w Paryżu – nie ukrywał radości i dumy ze swych wychowanków Józef Pałka. – Jestem również pełen podziwu dla ich mam, które uczestniczą we wszystkich turniejach, a jest to bardzo kosztowne. Na szczęście jakoś udaje im się pokryć wszelkie koszty z budżetów rodzinnych”.
„Ponieważ dzieci nie są jeszcze pełnoletnie, musimy na każdy turniej latać z nimi. Niestety, są to ogromne koszty, które musimy pokrywać sami – mówi Ewa Płoszaj, mama Patryka. – Kiedyś nie stanowiło to większego problemu, ponieważ tylko raz do roku wyjeżdżaliśmy z dziećmi za granicę. W ciągu dwóch lat liczba ta wzrosła do 5. Są to prestiżowe turnieje, na najwyższym światowym  poziomie. Dwukrotnie lecimy do Anglii, ponadto do Holandii, Rosji i Francji. Do kosztów przelotu dochodzą koszty hoteli i inne wydatki. Dzieci od 8 lat, dzięki swojej ciężkiej pracy, wciąż pną się do góry, o czym świadczą ich rezultaty. Od trzech lat są niepokonani w mistrzostwach świata w swojej kategorii wiekowej i wyższej. W listopadzie 2014 roku zostali wybrani przez angielską organizację taneczną najlepszą parą na świecie w roku 2013 w kategorii Youth. W 2014 roku Ania i Patryk zostali też uznani przez kapitułę za Wybitnych Polaków w USA. Szkoda tylko, że dzieci – mimo takich sukcesów – nie maja znikąd pomocy. Niedawno sami założyliśmy w internecie stronę – http://www.gofundme.com/gb2rpc – za pośrednictwem której można wspomóc dzieci. Kiedy Ania i Patryk w roku 2010 zostali finalistami Ameryka’s Got Talent, pomoc Polonii okazała się wówczas nieoceniona. Wierzymy, że i tym razem możemy liczyć na naszych rodaków. Życzymy wszystkim wiele radości i szczęścia w nowym 2015 roku” – podkreśla.
„Ja też jestem szczęśliwa, że Ania i Patryk po raz trzeci z rzędu zostali podwójnymi mistrzami świata w tańcach – tryska radością Barbara Kaczmarski. – Za tymi sukcesami kryją się lata wyrzeczeń, treningów i bardzo ciężkiej pracy na parkiecie. Niezwykle ważne w tym wszystkim jest umiejętne godzenie nauki oraz tańca. Jestem wdzięczna wszystkim nauczycielom, że rozumieją Anię. Częste wyjazdy na turnieje krajowe, a zwłaszcza zagraniczne, przynoszą wielkie efekty i satysfakcję. Wszystkie zwycięstwa Ani i Patryka dedykuję całej Polonii”.

Zrodlo:dziennik.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.