Charytatywna impreza na Greenpoincie – Dzieci – choremu Kacperkowi

lt. 26, 2015 by

Klub motocyklowy Unknown Biker’s MC wraz wolontariuszami skupionymi wokół facebookowej grupy „Polish Parents Pomagają” organizują specjalną imprezę charytatywną dla dzieci. Dochód z zabawy zostanie przekazany na pomoc Kacperkowi Siewniakowi, walczącemu z siatkówczakiem.

Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę, 1 marca, w siedzibie klubu motocyklowego Unknown Biker’s MC, mieszczącej się przy 245 Russell Street na Greenpoincie, i rozpocznie się o godz. 1 ppoł.

Organizatorzy przygotowali sporo atrakcji dla dzieci, m.in. malowanie twarzy, gry i zabawy taneczne, prowadzone przez Martha’s Dance Center, okolicznościowe zdjęcia na harleyach itp. Poza tym nie zabraknie słodkiego poczęstunku.

W związku z tym, że główną ideą imprezy jest zebranie pieniędzy na leczenie chorego oczka ośmiomiesięcznego Kacperka Siewniaka, którego kuracja ma się odbyć w Memorial Sloan Kettering Cancer na Manhattanie, nie zabraknie także atrakcji dla rodziców. Wśród nich przewidziana jest m.in. loteria z atrakcyjnymi fantami oraz wypiekami Charlotte Patisserie z Greenpointu.

By jak najszybciej uzbierać kwotę potrzebną na leczenie dziecka, na portalu GoFundMe zostało utworzone specjalne konto, na które można wpłacać donacje. Wolontariusze umieścili także puszki w polonijnych sklepach i biznesach, a na facebookowych profilach „Zabawa dla Kacperka” oraz „Aukcje dla Kacperka” przeprowadzane są różne licytacje. Tam też, oraz na profilu „Polish Parents Pomagają”, można znaleźć więcej informacji na temat niedzielnej imprezy oraz kolejnych akcji charytatywnych.

Kacperek Siewniak to ośmiomiesięczne dziecko, u którego już w drugim miesiącu życia lekarze zdiagnozowali raka siatkówki oka. Nowotwór zajął już połowę jego gałki ocznej i obecnie został zamrożony przez lekarzy w Polsce. Skuteczne, ale zarazem bardzo drogie kuracje, mogące pokonać siatkówczaka, przeprowadza w manhattańskiej klinice znany nowojorski lekarz dr David Abramson. Więcej informacji na temat chorego dziecka można znaleźć na facebookowym profilu „Kacperek Siewniak”.

Zrodlo:Dziennik.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.